املـاکتـو
املـاکتـو

افزایش ۷۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

به گزارش مجله خبری املاکتو، محمد کشتی‌آرای، گفت: افزایش ۲۳ دلاری انس جهانی و رشد قیمت ارز، باعث افزایش  ۷۰۰ هزار تومانی قیمت سکه شده است.
او افزود: امروز قیمت انس جهانی ۱۸۲۱ دلار بود و به این ترتیب هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱ میلیون ۴۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه پنج میلیون ۸۷۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون ۶۸۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی دو میلیون ۳۰۰ هزار تومان فروخته شدند.

کشتی‌آرای بیان کرد: هر مثقال طلا، امروز چهار میلیون ۸۴۶ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون ۱۱۸ هزار ۵۰۰ تومان معامله شدند (خبرگزاری صدا و سیما).

پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چیست؟
نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا از کاهش تقاضا در طول هفته گذشته و تاثیر نوسانات قیمت دلار بر بازار طلا وسکه خبر داد و علت اصلی افزایش قیمت را نبود تقاضا و افزایش نرخ ارز می‌داند.
او در گفتگو با مجله خبری املاکتو به افزایش قیمت طلا و سکه اشاره کرد و توضیح داد: نوسانات نرخ ارز در چند روز گذشته که با افزایش قیمت دلار همراه بود، باعث افزایش قیمت در بازار طلا و سکه شد.

بذرافشان از کاهش تقاضا در بازارهای داخلی خبر داد و گفت: نوسانات و افزایش نرخ ارز موجب افزایش قیمت طلا و سکه شد و همین موضوع کاهش تقاضا در بازار را به دنبال داشت.
انس جهانی عصر روز چهارنشبه زیر مرز ۱۸۰۰ دلار و روی ۱۷۹۹ دلار قرار داشت. با وجود اینکه طلا عملکرد نسبتا ضعیفی داشت، قیمت سکه تغییرات مثبت قیمتی را به ثبت می‌رساند. قیمت سکه در شروع معاملات دیروز روی ۱۱ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قرار داشت. سکه در ادامه رشد کرد، به مرز حساس ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نزدیک شد، آن را لمس کرد و دوباره زیر مرز حساس روی رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان قرار گرفت.
توصیه مهم به خریداران طلا
به نقل از خبرگزاری مهر، ابراهیم محمد ولی در مورد خرید طلای آب شده، اظهار کرد: به دلیل بازگشت آرامش نسبی به بازار طلا و اطلاع رسانی در مورد مضرات خرید طلای آب شده، تقاضا برای خرید آن طی ۴۰ روز اخیر نسبتاً کاهش یافته است و اکنون، بیشتر خود صنعتگران حوزه طلا در معاملات طلای آب شده فعال هستند که اهل فن بوده و می‌توانند درست یا غلط بودن طلای آب شده را تشخیص دهند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: زمانی که بازار دچار نوسانات شدید قیمتی می‌شود، مردم پول را تبدیل به طلا می‌کنند چرا که طلای آب شده مالیات بر ارزش افزوده و اجرت ندارد.
مطالعه متن کامل گزارش قیمت طلا و ارز امروز ۱۴۰۰ ۵ ۷ پیشنهاد می‌شود.
آخرین اخبار حوزه طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز مجله خبری املاکتو بخوانید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط